ביטוח רכוש בבניין משותף

חשוב מאד ואף רצוי לעשות ביטוח רכוש בבניין משותף, כדי למנוע מצבים שלא יהיה לכם כסף זמין לשלם בעבור הנזקים , שעלולים לקרות בבניין המשותף שלכם.

בנוסף, חשוב לעשות ביטוח רכוש משותף הן מצד הדיירים הגרים בבניין והן מצד נציג הועד של הבניין, כי עלייהם נופלת האחריות לשלם,  באם ארעו נזקים לרכוש המשותף בבניין.

יש לציין, שאנו בעלי ידע, נסיון ומומחיות בעולם הביטוחים , הכה חשוב בעולמנו  ובמיוחד בנושא של ביטוח רכוש בבניין משותף. כמו כן יש לציין ,  שלא כל אחת מחברות הביטוח מנוסות בתחום זה.
יש לנו עשרות שנים  והרבה לקוחות מרוצים, מהשירות האדיב, המסור ובכל עת.

אנו בסוכנות לביטוח “פרח ביטוחים”, שמנו לעצמנו  למטרה לתת לכם את השירות הטוב ביותר,  לו אתם ראויים, מכל הלב והנשמה.
עם סוכנות לביטוח “פרח ביטוחים“, תרגישו שאתה בידיים טובות ואמינות, כי אצלנו הלקוח הוא בראש.

בבניין משותף, עליך להיות בעל כיסוי לביטוח רכוש שיגן עליך מפני כל נזק שעלול לקרות. סוג הכיסוי לביטוח רכוש ישתנה בין מבנים המיועדים לבעלים לבניינים המושכרים או מושכרים.

ביטוח רכוש הוא אחד מסוגי הביטוח החשובים ביותר שאדם ממוצע צריך. הסיבה לכך היא שהיא מגינה על בעלי בתים ושוכרים מפני הפסדים כספיים עקב אסונות כגון שריפה, סופת רוח ושיטפון.

ספקי הביטוח מציעים רמות כיסוי שונות עם תגי מחיר משתנים לנכסים בהתאם לרמת הסיכון שהם מהווים. לדוגמה, בית באזור הוריקן או ליד מישור שיטפונות יהיה יקר יותר מאשר אחד באמצע אוקלהומה שבו הסיכונים לטורנדו נמוכים.

ביטוח רכוש יכול להיות מחולק בין הבעלים, אך חלק מהפוליסות יכסו רק את מי שיש לו זכויות בנכס, ואולי זה לא אתה. זה יכול להשאיר את הדירה שלך או חלק מהבית שלך מבוטח בנסיבות מסוימות.
כדאי לשאול על כך כאשר אתה מוציא את הפוליסה ואם לא ברור מההתחלה, קבל הבהרה מהמבטח שלך לפני שתתחייב לרכישה כלשהי.

תעשיית הביטוח תמיד מתפתחת, ותמיד קשה לעמוד בקצב. אבל ביטוח רכוש בבניין משותף הוא נושא שקיים זמן רב, וממשיך להיות רלוונטי גם כיום.

מהו ביטוח רכוש משותף

ביטוח רכוש הוא כיסוי חשוב שצריך לנהל אותו להגנה על המבוטח. חברת הביטוח המספקת ביטוח מסוג זה נקראת “מבטחת משנה”. מבטח משנה מספק כיסוי לסיכוני רכוש, אך רק לסיכונים הקשורים לרכוש המבוטח. הם אינם מכסים סיכונים אחרים, כגון אחריות או הפרעה לעסקים.

ההגדרה של רכוש יכולה להיות רחבה, אך בדרך כלל היא כוללת מכונות, ציוד משרדי, ריהוט ואביזרים, גינון וכו ‘נזקי רכוש עשויים לכלול גם גניבה או ונדליזם. הגנה על הבניין שלך בכיסוי מספיק עשויה להיות כרוכה ברכישת “ביטוח משותף” כלשהו בפוליסה שלך, כך שאינך אחראי אם בניין אחר באותו אתר יסבול מהפסד עקב שריפה או סכנה אחרת.
כאשר בעל נכס או בניין מעוניין לחלוק את שטחם עם חברה אחרת, הדבר עשוי להיות בסיכון ואחריות משותפת. אחד ההיבטים החשובים ביותר בנושא זה הוא ביטוח רכוש. בניין משותף עשוי להכיל יותר משוכר אחד ולכן, יותר מסיכון אחד.

פוליסת הביטוח של נכס משותף

פוליסות הביטוח של נכס משותף שונות מאלו החלות על נכס פרטי. בכל הנוגע לבחירת חברת ביטוח לנכסים כאלה, חשוב להתייחס לשוק ולצרכי הדיירים השונים על מנת למצוא את הפתרון הטוב ביותר המתאים לצרכי כולם.

הסכום שהאדם ישלם עבור ביטוח הנכס שלו ייקבע על פי כמות הבעלות שלו ועל מה שהוא מחזיק. ככל שיותר אנשים חולקים את הבניין, כך יהיה להם יותר נוח לבטח את חפציהם.

חלק זה עוסק בביטוח רכוש בבניין משותף. אנשים המתגוררים או עובדים בבניין משותף נוטים יותר לחוות נזק לרכוש מאשר אלה המתגוררים בבתים צמודי קרקע. בניין משותף יכול להיות גוש דירות, בלוק משרדים, קמפוס אוניברסיטאי או מרכז רפואי.

ישנם סוגים רבים ושונים של כיסויים לאנשים המתגוררים או עובדים בבניינים משותפים. חברת הביטוח תבחן עד כמה הסיכון גבוה ותציע לך אפשרויות כיסוי מתאימות בהתאם לצרכיך.

השיקולים שאתם צריכים לראות כנגד עיניכם:

1) כמה כסף יעלה לכם?

2) איזה סוג נזק מכסה הפוליסה?

3) מי יהיה מבוטח?

4) מהן ההחרגות החלות?

מהם הסיכונים של חוסר ביטוח רכוש בבניין משותף

תפקיד הביטוח בבניינים משותפים הוא לכסות את אובדן הבניין במקרה של אירוע שיזיק לו, כגון שריפה, הצפה או רעידת אדמה.

חברות הביטוח בדרך כלל מציעות שני סוגים של כיסויים: כיסוי לבניין וכיסוי לנכסי דיירים.

כיסוי לנכסי דיירים

במקרה של נזק לרכוש של דייר, הם אחראים לביצוע התיקונים. במקרים מסוימים, בעלי הבית יכסו את התיקונים הללו.
אם נכס של דייר מושכר לאדם אחר, השוכר הקודם אינו אחראי לנזקים שנגרמו לנכס על ידי שותפו החדש לחדר.

הדיירים נדרשים לספק לבעלי הדירה גישה לנכס על מנת לבצע כל תיקון או החלפה.
האדם שגרם לנזק עשוי להיות מחויב מבחינה חוקית לשלם עבור כל מה שצריך לתקן גם אם זה לא היה בכוונה.

סביר להניח שהדיירים יהיו אחראים לביטוח רכושם באמצעות פוליסת ביטוח דירה. עם זאת, לעיתים ייתכן שלדיירים אין את הכסף לשלם עבור זה, ובמקרה כזה ייתכן שהמשכיר יכסה כיסוי על שמם ויחייב את השוכר על כך.

הדיירים צריכים לעשות ביטוח לכיסוי רכושם, אך ישנם סוגים מסוימים של כיסוי שאולי אינם מתאימים. לדוגמה, פוליסת ביטוח הדייר אינה תקפה לכל נזק שנגרם כתוצאה ממעשה טרור או מלחמה.

השוכר ירצה גם לוודא שהם מכוסים בסיכון של אחריות אישית מקיפה לחלוטין. זאת בשל העובדה שבעלי בית יכולים לעיתים לתבוע דיירים בגין נזק מקרי שנגרם לרכושם, כגון חלון שבור או תאונות בלתי צפויות אחרות הנגרמות מרשלנות.

לסיכום, חשוב לערוך ביטוח רכוש בבניין משותף על מנת להבטיח פיצוי בגין כל פגיעה או נזק שנגרם לדירה\ משרד או למבנה.

מתעניינים בביטוח שלנו?

השאירו פרטים וקבלו הצעה משתלמת במיוחד

סוגי הביטוחים שלנו

Image hover effect image

ביטוח רכב

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח עסקים

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח בריאות

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח פנסיה

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח פיננסים

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח דירה

לחצו לקבלת הצעה משתלמת