ביטוח פנסיה חובה לעצמאים

על ביטוח פנסיה חובה לעצמאים

בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק ביטוח פנסיה חובה לעצמאים. החוק נועד בסופו של התהליך לשפר את מצבם הפנסיוני של העצמאים בישראל ולהשוות את מצבם הפנסיוני לאלו של שכירים לאחר פרישתם. ביטוח פנסיה חובה לעצמאים מחייב את העצמאים להפריש בהתאם להכנסתם הפרשות לקרן פנסיה, קופת גמל או ביטוח מנהלים. החוק חל על כל עצמאי שהוא עוסק מורשה או עוסק פטור.

סכומי ומועדי ההפקדות

סכום ההפקדה עבור ביטוח פנסיה לעצמאים מבוסס על ההכנסה הממוצעת במשק כפי שזו נקבעת על ידי המוסד לביטוח לאומי בינואר כל שנה. את הסכום החודשי יש להפקיד לפי הערכה זהירה, על מנת לשמור על הכיסוי הביטוחי בתוקף בכל עת. את ההשלמות יש לבצע בסוף השנה לפי ההכנסות בפועל. במקרים מסוימים ניתן לבצע הפקדה מרוכזת בסוף השנה. המדינה מציעה הטבות מס למי שמפקיד את תשלומי ביטוח פנסיה לעצמאים במועד החוקי.

לגבי דמי אבטלה לעצמאים

חוק ביטוח פנסיה חובה לעצמאים החדש אף ייסד סוג של דמי אבטלה לעצמאים. מתוך דמי הפנסיה שהחוק מחייב להפריש, ניתן למשוך מעין דמי אבטלה לעצמאים במידה והעצמאי מחוסר עבודה לתקופה מסוימת. המסמכים הדרושים עבור משיכת דמי אבטלה הם, אישור מרשות המיסים על סגירתו של תיק המע”מ ותיק מס הכנסה,  אישור מביטוח לאומי המגדיר את החוסך בתור עצמאי בתקופת אבטלה והצהרה מרואה חשבון או עורך דין שהעסק אינו פעיל.

סכומים מעבר לתקרת ההפקדה

על הפקדות מעבר לתקרת ההפקדה שהוגדרה בחוק, לא תינתן הטבת מס על ההפקדה העודפת. לכן במידה ובאפשרותכם להפריש סכום מעבר לתקרה, מומלץ להתייעץ עם יועץ השקעות ולבחור באפיקי השקעה טובים יותר. כספים עודפים יועברו בתוך חברת הפנסיה לקרן כללית אחרת ואם ברצונכם להעביר לקרן ספציפית של חברה אחרת, עליכם לקבוע זאת מראש.

ביטוח פנסיה חובה לעצמאים מחברת ביטוח איכותית ומקצועית

אם אתם זקוקים למידע נוסף לגבי ביטוח פנסיה חובה לעצמאים או אם אתם מעסיקים עובדים זרים ומחפשים ביטוח בריאות לעובדים זרים עבורם, כדאי לכם להתייעץ עם חברת פרח ביטוחים. החברה מספקת פתרונות ביטוח במגוון תחומים שונים ללקוחות פרטיים ועסקיים. פרח ביטוחים הינה חברה מקצועית ומנוסה שנבחרה כספק נבחר על ידי קהילות ועסקים רבים בישראל, כגון קהילות עורכי הדין, חברות הייטק, רופאים, רואי חשבון, אדריכלים ועוד.

מתעניינים בביטוח שלנו?

השאירו פרטים וקבלו הצעה משתלמת במיוחד

סוגי הביטוחים שלנו

Image hover effect image

ביטוח רכב

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח עסקים

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח בריאות

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח פנסיה

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח פיננסים

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח דירה

לחצו לקבלת הצעה משתלמת