ביטוח בריאות לעובדים זרים

על ביטוח בריאות לעובדים זרים

על פי החוק בישראל כל מעסיק של עובד זר מחויב לרכוש על חשבונו, ביטוח בריאות לעובדים זרים. החוק מאפשר למעסיקים לנכות חלק מהעלות החודשית של פוליסת ביטוח בריאות לעובדים זרים משכר העובד. פוליסת הביטוח שהמעסיק מחויב לספק לעובדיו היא לתקופה של שנה כל פעם וחובה עליו לחדש את הפוליסה 3 חודשים ממעוד פקיעתה. עובד זר ללא פוליסת ביטוח בתוקף לא יהיה מכוסה מבחינה ביטוחית עבור אשפוזים וביקורים רפואיים שעלותם גבוהה במיוחד וניתן לתבוע עלויות אלו מהמעסיק.

סנקציות למעסיק

הסנקציות על מעסיק שלא רכש מעסיק שלא רכש ביטוח לעובדים זרים העובדים עבורו כולל קנסות כבדים. מניעת ביטוח לעובדים זרים מעובד זר בישראל הינה עבירה פלילית והענישה יכולה להגיע עד לכדי עונש מאסר בפועל. החובה על ביטוח בריאות לעובדים זרים חלה גם על עובדים המועסקים בידי מעסיק ישראלי באופן לא חוקי. אי חוקיות ההעסקה אינה פוטרת מחובת הביטוח וניתן לקבל עונשים מקבילים על עבירות אלו. את הביטוח יש לעשות אצל חברת ביטוח המחזיקה רישיון מהמפקח על הביטוח במשרד האוצר למתן ביטוח לעובדים זרים ועלותה כ- 6-7 ש”ח ליום בהתאם לפוליסות השונות וכיסויין.

כיסוי ביטוחי

מכיוון שעובדים זרים אינם מכוסים בביטוח הריאות ממלכתי בישראל המעסיק מחויב ברכישת ביטוח בריאות לעובדים זרים. הפוליסה הביטוח צריכה לעמוד בכללים ובתנאים של צו העובדים הזרים. בפוליסה יש כיסוי רפואי לניתוחים דחופים, חיסונים, בדיקות מעבדה, פינוי באמבולנס לבתי החולים, כיסא גלגלים, עזרה ראשונה ברפואת שיניים, אשפוז פסיכיאטרי, בריאות האישה, ביטוח נכות, ביטוח העברת גופה במקרי מוות ועוד. הביטוח הפרט אינו כולל כיסוי לתאונות עבודה. תאונות עבודה גם של עובדים זרים מכוסות על ידי הביטוח הלאומי. המעסיק מחויב לאחר קבלת הפוליסה להעביר העתק שלה לעובד הזר בשפה המובנת לו.

ביטוח בריאות לעובדים זרים מחברת ביטוח איכותית ומקצועית

אם אתם מעסיקים עובדים זרים ומחפשים ביטוח בריאות לעובדים זרים עבורם, כדאי לכם להתייעץ עם חברת פרח ביטוחים. החברה מספקת פתרונות ביטוח במגוון תחומים שונים ללקוחות פרטיים ועסקיים. פרח ביטוחים הינה חברה מקצועית ומנוסה שנבחרה כספק נבחר על ידי קהילות ועסקים רבים בישראל, כגון קהילות עורכי הדין, חברות הייטק, רופאים, רואי חשבון,  אדריכלים ועוד.

מתעניינים בביטוח שלנו?

השאירו פרטים וקבלו הצעה משתלמת במיוחד

סוגי הביטוחים שלנו

Image hover effect image

ביטוח רכב

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח עסקים

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח בריאות

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח פנסיה

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח פיננסים

לחצו לקבלת הצעה משתלמת

Image hover effect image

ביטוח דירה

לחצו לקבלת הצעה משתלמת